O webu

Další web o WordPressu? Nooo… Ano!

Možná se divíte, proč je zde další magazín/blog/portál (nazývejte to, jak chcete) o WordPressu, když už jich tu existuje mnoho. V podstatě máte pravdu, WordPress je nejrozšířenější redakční systém pro weby a píší o něm všichni. Firmy a freelanceři ze všech oborů publikují návody a předávají své poznatky dále. Většinou jsou to však návody.

Idea WPSVĚTA je především v novinkách. Sám WordPress se neustále mění a vyvíjí, když k tomu přidáte ohromný ekosystém pluginů, šablon a nejrůznějších služeb, máte stále co objevovat. Návodů na instalaci, úpravy všeho druhu je v češtině mnoho, ale zpráv mnohem méně.

Líbil se mi například koncept WordPress Tavern a přišlo mi, že by bylo dobré mít něco podobného v češtině. Takový „hub“ všeho ze světa WordPressu.

Prostor pro všechny

WordPress je systém založený na spolupráci. Právě to je něco, co bych rád promítnul i do tohoto webu. Nejde pouze o publikování novinek, rád bych zde viděl i komentáře/glosy/úvahy lidí z oboru, pozvánky na akce či PR články českých a slovenských společností, které mají s WordPressem něco společného.

Stačí napsat, dát vědět a možná (nic neslibuji, ne všechno lze realizovat hned) z toho něco vznikne…