Šablona Astra byla dočasně odstraněna z repozitáře

Tým, který dohlíží na šablony v oficiálním WordPress repozitáři, pozastavil na 5 týdnů populární šablonu Astra. Přitom právě nedávno dosáhla mety 1 milionu aktivních uživatelů. Podle všeho došlo k porušení pravidel o affiliate odkazech, vývojáři porušení zpochybňují.

Podle oficiálního vyjádření došlo dnes (7. 8. 2020) k pozastavení šablony Astra v repozitáři za porušení pravidla ohledně přidávání affiliate odkazů do šablon, které platí již 18 měsíců a mělo být ze strany WordPressu opakovaně avizováno na řadě kanálů.

“18 months ago you started adding affiliate links in your theme.

…We have this requirement against this:
Themes are not allowed to have affiliate URLs or links.

We added this requirement more than 18 months ago, specifically for this kind of issue.

We also asked other theme authors to remove such links from their themes and discussed this topic, on Slack & the blog, for many weeks.

We don’t understand how you can miss something like this, and it’s also not the first time we have to come and tell you something is wrong with your theme.

Because of this, your theme will be suspended for the next 5 weeks (until September 11th, 2020).”

–⁠ Oficiální vyjádření WordPress týmu

Z textu je patrné, že se nejedná o první upozornění na problémy se šablonou. Brainstorm Force však popírá, že by z jejich strany došlo k porušení pravidel. Přiznává sice manipulaci s odkazy pluginů třetích stran (lze dohledat filtry v kódu šablony, přepisující odkazy), ale v samotné šabloně podle nich affiliate odkazy nejsou.

“We however admit that we used filters available in third party plugins where we only pass our referral code.

But at the same time, we do NOT add any affiliate links or whatsoever as per the requirement.

We’re not sure if using the referral filter is against the requirement. But if it is, we’re happy to remove it immediately and submit the new version.”

–⁠ Vyjádření Brainstorm Force (vývojáři Astra šablony)

Co to znamená? Uživatelé aktuálně nemají možnost po 5 týdnů přijímat aktualizace šablony, případně ji instalovat z repozitáře. To může být velký problém. Jedinou možností je tak stažení aktualizované verze z GitHub repozitáře. Vývojáři požádali o zrušení zákazu, ale vzhledem k vyjádření to vypadá, že bude nutné počkat do 11. září.

Napsat komentář